Szkoła Podstawowa Nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie

Idź do spisu treści

Menu główne:

ROK SZKOLNY 2015/2016

Ogłoszenia

 
     
 

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!!!!

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu, w którym szkoły podstawowe mogą wygrać metamorfozy szkolnych łazienek. Zadanie polega na przedstawieniu
przez uczniów w formie rysunkowej własnych interpretacji hasła "Wzorowa Łazienka".

Głosowanie trwa  do 30 listopada, nie trzeba się logować tylko kliknąć GŁOSUJ,
wpisać maila, przepisać kod z obrazka
i potwierdzić link, który przyjdzie na podaną pocztę!

Link do głosowania: http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/685

(link może znaleźć się w folderze SPAM )

Głosować można codziennie!!!Aktualności


Spotkanie z Panią Magdaleną Podbylską
We wtorek 27 października , klasa II a wraz z wychowawcą spotkała się z Panią Magdalena Podbylską – pisarką książek dla dzieci. Autorka "Tajemnic" dzięki swoim rekwizytom przeniosła dzieci nad ocean, gdzie uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. "Tajemnice Zatoki Delfinów". Na koniec spotkania był czas na pamiątkowe wpisy, autografy i zdjęcia.

Więcej

                                                                                                                                                                                                     


Koncert muzyczny "Dzieci-Dzieciom" w ZWPEK
Dnia 21.10.2015 roku uczniowie przebywający w świetlicy udali się do ZWPEK przy ul. Brożka 1a na Koncert Muzyczny „DZIECI-DZIECIOM” w wykonaniu wychowanków Zespołu Szkół muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. W koncercie uczestniczyli uczniowie z grupy X i VII. Tematem przewodnim był taniec pt: „Polka”, zaś wiodącym instrumentem, na którym uczniowie wykonywali utwory był ksylofon.  Dzieci wysłuchały wielu przeróżnych utworów, poznały nazwy, charakterystykę i pochodzenie instrumentów, na których grali młodzi artyści. Publiczność  chętnie dzieliła się swoimi muzycznymi doświadczeniami, zaskakując organizatorów koncertu  niebanalną wiedzą, dotycząca zarówno wykonywanych utworów jak i pojawiających się na scenie instrumentów.

Więcej

                                                                                                                                                                                                     

Certyfikat Wars i Sawa

26 października 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się gala przedłużenia certyfikatów Warsa i Sawy przyznanych szkołom wspierającym uzdolnienia wśród uczniów. Wnioski o przedłużenie certyfikatów szkoły składały do końca minionego roku szkolnego, ale wyniki obrad Kapituły do ostatniej chwili trzymane były w tajemnicy. Dziś, z dużą satysfakcją możemy już oznajmić, że nasza szkoła znalazła się w gronie tych, które Kapituła uhonorowała przedłużeniem certyfikatu, na czas nieokreślony. Ponadto, wniosek naszej szkoły Zespół i Kapituła ocenili jednomyślnie na najwyższym poziomie.


Więcej
Szkołą z pomysłem na aktywność społeczną!
26 października 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik na uroczystości wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA oraz Honorowych Wyróżnień „Szkoła z Pomysłem” Prezydenta m. st. Warszawy gościło wiele szkół. Jedną z 11 szkół, które otrzymały Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m. st. Warszawy była Szkoła Podstawowa Nr 225 im. Józefa Gardeckiego. Uczniowie reprezentujący szkołę odebrali z rąk Pana Włodzimierza Paszyńskiego - Zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy, Pani Joanny Gospodarczyk – Dyrektor Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy oraz Członków Kapituły czwarte już Honorowe wyróżnienie.

Szkoła może poszczycić się Honorowymi Wyróżnieniami Prezydenta m. st. Warszawa:
Szkoła z pomysłem na edukację międzykulturową (2012)
Szkoła z pomysłem na edukację teatralną (2013)
Szkoła z pomysłem na edukację ekologiczną (2014)
Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną (2015)

Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi

30 września 2015 r. odbyła się Stołeczna Kapituła Klubów Ośmiu, która miała miejsce w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”. Uroczystą częścią Kapituły było wręczenie Certyfikatów dla Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi. Certyfikaty przyznawane są dla szczególnie wyróżniających się szkół, które szerzą idee i wspierają wolontariat wśród młodzieży. W tym roku udało się i nam. Do grona takich Szkół dołączyła nasza szkoła  - Szkoła Podstawowa Nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie.


Więcej

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie „Eko- Wola. Mistrz ekologii 2015”.

 
 

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej


To był bardzo ważny dzień dla najmłodszych klas. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
14 października od samego rana panowała w szkole wyjątkowa atmosfera. D
zieci z sześciu klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Uroczystość ślubowania słowem wstępu rozpoczęła pani Dyrektor Elżbieta Krużyńska. Gorąco powitała rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze.  
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  

Więcej

                                                                                                                                                                                                     

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego